Lys i mørket
Detaljer
Torsdag 25.februar avholdes arrangementet LYS I MØRKET på Gol. Lys i mørket er en feiring av at solen er kommet tilbake til Gol sentrum etter vinterens mørketid. Arrangementet skal være
Detaljer
Torsdag 25.februar avholdes arrangementet LYS I MØRKET på Gol. Lys i mørket er en feiring av at solen er kommet tilbake til Gol sentrum etter vinterens mørketid. Arrangementet skal være et lyspunkt i en ellers mørk tid med Korona og restriksjoner.
Arrangementet er en kulturvandring med inspirasjon fra Elvelangs i Oslo og Sculpture by the Sea i Australia.
På en 1,5 km lang rundløype på Hallingmo vil publikum oppleve ulike kunstinnslag – alle med referanse til temaet «Lys i mørket». Publikum vil blant annet oppleve lysinstallasjoner, origami, fotokunst, lasershow, musikk og en ultrafiolett stjernehimmel.
De ulike kunstinnslag er laget av elever fra Gol skule, Gol barnehage og Gol Kulturskule, samt brukere ved psykisk helse, av Gol kunstforening og deltakere på introduksjonsprogrammet ved Gol voksenopplæring. Kultur og fritidsavdelingen, Gol kommune, er kurator på arrangementet.
Les mer her.
Mer
Tidspunkt
25. februar 2021 18:00 - 20:00(GMT-11:00)