
De første moltene er plukket, fortsatt tidlig men ikke umulig for en bær spesialist

For mange er molter, det aller ypperste og mest eksklusive bærtypen du kan plukke i Norge. Moltesesongen starter på sensommeren og varer utover høsten. Det er allemannsretten hele året som gjør at du kan besøke skog og fjell så lenge du opptrer hensynsfullt!
Gode moltemyrer er gjerne godt bevarte hemmeligheter. Men for å bidra litt i hvor du kan lete så trives moltene best i myrer, sumpskog og lyngheier opp til 1400 moh.
Send oss gjerne dine bærbilder til gol@golinfo.no for å bli repostet.
januar
februar
Bli med på årets vakreste skitur som har blitt en årlig tradisjon her på Gol. Turen går i nydelige omgivelser på Golsfjellet, hvor hele løypen er opplyst med fakler og et team som sørger for god stemning og bål i løypa.
Hovedløypa er 10 km lang
Start på Storefjell Resort Hotel. Derfra går løypa opp på Flæin, til Triogongukrysset (Sinsenkrysset), Auenhaugen, Appelsintreet og i mål ved Oset Fjellhotel.
Start på Storefjell Resort Hotel. Derfra går løypa opp på Flæin, til Triogongukrysset (Sinsenkrysset), Auenhaugen, Appelsintreet og i mål ved Oset Fjellhotel.
Barneløypa er 3 km.
Den har start og mål ved Oset Fjellhotel.
Ved uvær
Fakkelskituren blir lagt til Fosserunden, 3 km og 8 km.
Kontakt personer:
Birgit Kristin Rust tlf: 975 90 125
Ellen Intelhus tlf: 971 32 965
Birgit Kristin Rust tlf: 975 90 125
Ellen Intelhus tlf: 971 32 965
Det er mange overnattingsmuligheter på Golsfjellet, hytter og hotel, med muligheter for både egne middager og kveldsbuffer.
En perfekt helg der du kan planlegge en hyttetur med vennegjengen, hvor Fakkelskituren kan kombineres med et varmt bad i bassenget på Oset Fjellhotell eller Storefjell Resort Hotel og en gøyal afterski i åttekanten hos Golsfjellet Alpinsenter Bualie.
Ta med deg hele familien og opplev Golsfjellet opplyst av fakler og hodelykter.
HUSK HODELYKT!
Mer info kommer
"}