Festivalprogram – 2019

2057

Program for fårefestivalen 2019! 

Det kan forekomme forandringer.

TORSDAG
kl.19.00 «lille London» Afternoon tea party Fretex
FREDAG
09.30 – Nortura – Omvisning i slakteanlegget – påmelding Nortura
10.30 – Norilia – Omvisning av Norges største ullstasjon – påmelding Norilia
10.00-18.00 butikkene har langåpent (kremmartunet til 20.00) sentrum
18.00 festivalpub festivalteltet
kl.16-18 Åpning av den nye betongparken Betongparken
16.00-18.00 Infostand med Metalheads against bullying, Veien tilbake og A-larm Ved parken
kl.18.00 Åpning av kunstutstillingen «Den blå maleren» av Bjørn Dymbe Galleri Gol
20.00 Foredrag for unge mellom 13-18 år om antimobbing Gol ungdomsklubb
19.00 Festivalmiddag: 2-retters festivalteltet
Underholdning med Arild Sandberg festivalteltet
21.00 konsert med Spelloppmaker festivalteltet
Pianokonsert med George Coby Pianobaren på Pers
Konsert med Circus Dos Mosquitos Pers hotell
LØRDAG
10.00-17.00 Butikkene har langåpent sentrum
10.00-17.00 Salgsbodene har åpent Sentrum
10.00-16.00 hygge rundt bålpanne og melkespannholding Gjensidige Hallingdal
10.00-14.00 Blålysetatene flytter til Gol, konkurranser og mm. v/Hallingdal Brannvesen Gjensidige Hallingdal
10.00-18.00 Øksekast, pinnebrød og musikk v/Veien tilbake Hallingdal, A-larm Hallingdal, Rush mot Rus, Frivillighetssentralen, Gol ungdomsklubb, Metalheads against bullying Ved parken
10.30, 12.00, 13.30 Bjørnen Bjørnis opptrer med brannforebyggende aktivitet. Gjensidige Hallingdal
12.00-15.00 Alt om sauen; sauebingo, gjeterhundoppvisning, saueklipping, hver hele time Haugstadtomta
10.00-17.00 Aktiviteter for barn på Kremmartunet
Rodeo Kremmartunet
Hopp i høyet Kremmartunet
Indre østland kaninavelslag viser forskjellige raser av kaniner Kremmartunet
Bli med på sauesank-finn alle lammene på kremmartunet Kremmartunet
11.00-16.00 Aktiviteter for barn i sentrum
Husflidsaktiviteter med Gol Husflidslag Rundkjøringen
Lek og moro med 4H Haugstadtomta
Hopp i ulla Turistkontoret
Stakemaskin sparebank 1
Aktiviteter med Røde kors Bark og Røff vis a vis Pers Hotell
traktorkjøring Rundkjøringen
klappe dyr Haugstadtomta
11.00-16.00 Utstilling av veterantraktorer Gord-tomta
11.00 Go kart v/Hovli Auto Gol Skysstasjon
11.00-16.00 Kafè forbrettet; salg av gommosnipp og kvikaku mm v/ Gol Husflidslag Rundkjøringen
11.00 Fåregolf Hallingdal Golfklubb, Granheim
12.00-15.00 Dansekurs i gamaldansene reilender, polka og vals – drop in Vonheim
13.00 Vi feirer 10 års jubileum med å dele ut gratis kake Ved Gordtomta
13.00 Oppvisning i partering av lam v/Erik Bøe Gordtomta
14.00 Parade gjennom Gol med Hallingdal Veterantraktorklubb sentrum
15.00 Klubbmesterskap i konebæring Gordtomta
16.00 Ulldropp v/halling over sentrum
17.00 Matkurs med Martha Nistad – påmelding
21.00 Festivalkveld med Arild Sandberg, Vidar Villa, CLC og DJ Jonas festivalteltet/ Pers Hotell
SØNDAG
12.00 Lisbetnuten opp – konkurranseklasse Hallingmo Kunstgressbane